Categories
naz mahi
by on January 15, 2019
29 views
امروزه برا ی زیباتر نمایش دادن پوست صورت، از پنکیک و کرم پودر استفاده می شود که معمولا به صورت مایع، پودری و یا فشرده در بازار فروخته می شوند. خانم هایی که دارای پوستی چرب هستند، ترجیح می دهند از پنکیک یا همان کرم پودر خشک فشرده استفاده نمایند تا با استفاده از آن، تمامی ناهمواری هایی که بر روی پوست صورت است را از بین ببرند و به صورت خودشان یک جلوه ای زیبا و هموار بدهند. استفاده از پنکیک آرایشی بر روی صورت، به خاطر خشک و فشرده بودن باعث ریزش و یا گوله شدن نمی شود و چهره را زیباتر از قبل نمایش می دهد البته باید یادآوری کرد، که در صورت مصرف بیش از اندازه از پنکیک آرایشی، نه تنها زیبا نمی شوید، بلکه یک چهره مصنوعی را برای خود به ارمغان می آورید. پنکک ها دارای انواع مختلفی هستند و برای پوست های متفاوت از نظر خشک و چرب یا معمولی و حتی با توجه به رنگ پوست ها ی مختلف، سفید، گندمی، سبزه و.. انواع مختلفی می باشند. البته به افرادی که دارای پوست چرب هستند، بیشتراز سایر افراد، استفاده از پنکک توصیه شده، چرا که باعث می شود، برقی که روی صورت دارند را از بین ببرد وبه هنگام رطوبت و گرما و تعریق زیاد، ریزش کمتری داشته باشد.

انواع پنکیک های آرایشی
همانطور که در بالا ذکر شد، پنکیک ها دارای انواع مختلفی هستند و قدرت پوشانندگی آن ها با توجه به نوع پوست و رنگ پوست متفاوت می باشد، البته ناگفته نماند که استفاده از برندهای معتبر برای خرید پنکک نیز بسیار مهم می باشد. پنکک ها معمولا به صورت چرب (سوپرا) و یا خشک (آکوا) موجود بوده و به هنگام استفاده، باید از یک اسفنج که معمولا در هر پنکک موجود می باشد، استفاده نمایید. با استفاده از پنکک های آرایشی، می توان پوست خود را صاف و یکدست نمایید و زمان استفاده از پنکک، معمولا بعد از اتمام آرایش های دیگر است تا اگر چربی و یا پودری از لوازم دیگر آرایش باقی مانده است، با استفاده از پنکک مناسب، برطرف شود.

آیا می توان پنکیک آرایشی را به همراه کرم ضدآفتاب استفاده کرد؟
خیلی از خانم ها قبل از خارج شدن از منزل، ابتدا از کرم های ضدآفتاب بعنوان زیر ساز پنکک استفاده می کنند، و سپس پنکک آرایشی را بر روی ضدآفتاب می زنند.استفاده از پنکک بر روی کرم های ضدآفتاب، اثربخشی و تاثیر پذیری ضدآفتاب را کم کرده و حتی باعث باز شدن منافذ پوست نیز می گردد.، تا جایی که امکان دارد، از ضدآفتاب هایی استفاده نمایید که خاصیت کرم پودری را در خود داشته باشند تا نیاز نباشد، هم از پنکک(کرم پودر فشرده) و هم از ضدآفتاب استفاده نمایید. البته اگر پوستی بسیار خشک دارید، حتما از یک کرم مرطوب کننده قبل از پنکک استفاده نمایید.

امیدوارم ازاین مقاله استفاده کرده باشید، لطفا نظرات خود را راجع به کرم پودر بهتر است یا پنکک، برا ی ما ارسال نمایید.
Like (1)
Loading...
1